'Rock Me Amadeus - Das Falco Musical' is in Oostenrijk uitgeroepen tot beste musical van het jaar 2023. De Haagse broers Rob en Ferdi Bolland schreven de songs voor de musical en werkten mee aan de productie als creative consultants.
De musical gaat over de Weense muzikant Hans Hölzel die in de jaren tachtig onder de artiestennaam Falco een wereldster werd met songs van Bolland & Bolland, zoals 'Rock me Amadeus' en 'Jeanny'. Met ruim zestig miljoen verkochte platen, talloze nummer 1-hits en songs in hitparades in meer dan 25 landen is Falco nog steeds een van de meest succesvolle popsterren van Europa ooit.
'Rock Me Amadeus - Das Falco Musical' van de Vereinigten Bühnen Wien is een eerbetoon aan de Oostenrijkse kunstenaar die in 1998 bij een auto-ongeluk in de Dominicaanse Republiek om het leven kwam. De musical ging in oktober vorig jaar in première. Er zijn ook plannen om de musical op te voeren in landen als Japan, Zuid-Korea en China. Het is nog niet bekend of hij ook in Nederland te zien zal zijn.